Щоб встигнути годинку порибалити перед роботою - доводиться вставати о 4-й ранку. Хотілося зловити головеня, але цього разу не пощастило...На першому ж закиді був удар, і одразу сход - взяв біля берега, майже під ногами. Кажуть, погана прикмета, так воно й вийшло, більше клювань не було, хоча риба гуляла. Vanya I P, вже о 5 ранку на річці відпочивають п"яні долбодятли з музикою - про якого головеня може йтися? Хочеш упіймати, шукай тихі місця.
Сьогодні і я був на Лузі в Пятиднях,їхав маршруткою,був на місці десь в восьмій годині,якби сів на найранішу то приїхав би в сьомій.День сьогодні жаркий,тихо,майже без вітру.Від мосту я з початку пішов вверх,проти течії,місця там в принципі не погані, як мені здається,пройшов метрів 300,не мав ні удару,ні риби навіть не бачив,сплесків не було жодного за дві з половиною години. Навіть коли з дерев,кущів падала всяка живність.Розвернувся,пішов назад,від мосту пішов вниз по течії,також думаю метрів 300,і тут на перекатах,які ішли один за одним,я на ту тварюку хоч надивитись зміг,стільки я їх ше ніколи не бачив,різнокаліберні від ладошечного і навіть менше,до добрих свинюк,я навіть не знаю скільки в них було.Голавлів в районі пів кілограма,навіть не треба було толком видивлятись,вони собі гасали кружились один з одним,доганяли,тікали один від одного,фіг знає шо їм робилось.Мене вся та риба бачили по-любому,хоча я і на колінах підходив, до води але ж берега не зарослі,а як ставав то і ті шо були метрах в десяти від мене розбігались.Сплесків все одно не бачив жодного,а був до обіду.Риба майже вся стояла ближче до дна,особливо найбільші особини,а я ше як на зло взяв лише плаваючі і повільно тонучі воблери.Перекидав все шо мав,а взяв 9 чи 10 штук,різних розмірів,кольору і форми.На сплеск риба як я побачив або майже не реагувала,або взагалі розбігалась,час від часу деякі ішли за воблерами,навіть крупні декілька разів з глибини піднімались,але тим то і закінчувалось,відпливала назад.Я вже і джигом на їстівну резину пробував,такий же голяк,підпливала,ішла за приманкою і в якийсь момент розверталась.Правда зловив на першому ж закиді під берегом злобного окунця))) Тож нічого не розумію,шо за на.....?
Сьогодні зранку аналогічна ситуація: головні пасивні, на воблери не реагували, максимум - супроводжували приманку. Але - я з того не переймаюся. Колись я напружував себе поясненнями, пробував вести записи, виводити якісь теорії...Буде його час - клюне, нікуди не дінеться, їсти йому треба. Зараз я просто рибалю, коли є вільний час. Зустріти ранок на річці це краще, ніж сидіти дома.
Тема заглохла, але є на те причина: з рибою цього літа справи кепські...Сьогодні прогулявся річкою - не стільки для того щоб зловити, скільки щоб подивитися, що і до чого. Мушу сказати, що річка виглядає жалюгідно. Внаслідок спекотного бездощового літа рівень води критично впав. В межах Володимира-Волинського Луга нагадує густий зелений борщ, а не водойму: річка ледь тече, і зілля напевно більше ніж води. В таких умовах і на вудочку не всюди порибалиш. Для спінінга єдино можливі варіанти - або силікон на офсетнику без підгрузки, або коливалки типу Minnow Spoon. І лише де-не-де можна провести поверхневий воблер...Риба є: двічі щучки виходили на Minnow Spoon, але хижак очевидно пасивний. Воно й не дивно: вода як парне молоко, а сонце пече безжально. Зараз би дощу! Не грозу, а потужний циклон, який накрив би всю західну Україну днів на 3-4. І риба оживе).
Сьогодні чи не вперше за півроку вибрався на Лугу, вже так кортіло взяти спінінг в руки, подивитися на річку! Зловив язя, який заважив 700 грамів, ранок видався приємний) Заодно і воблерок розловив. Спостерігати, як рибина атакує воблер з нульовим заглибленням, а потім виваджувати на ульталайтовий спінінг - суцільне задоволення.