я ловил этим летом на мепс комет №2 серебро с красными точками брал редко но самый малый на 700 гр самый на2.5 последний в сентябре ,позже не пробывал мнетуда ехать 165 км и дороги там не к чёрту, щас подкупаю тоже воблерочки поеду весной уже
Цікавлять питання: - ловити можна виключно у забродах чи все таки можна ловити із берегу, окрім місця, де росте комиш? - ділянка у 70 м має однакову течію чи все таки біля очерету течія дещо слабшає? - у місці камнів росте трава чи лише камні? - чи правильно розумію, глибина у місцях (камні, мостки) не перевищує 0,5-1,2 м? - повалене дерево повністю лежить під водою чи наполовину. Тобто, гілки дерева виглядають на поверхні чи ні? - як високо заростає трава біля поваленого дерева. Мається на увазі, чи є є все таки простір відкритої води над травою? - за береговою бровкою йде русло - як змінюється глибина і течія?
Я теж до недавнього часу ловив тільки на натуральні наживки. Ловив в одному місці (нижче ГЕС), не один рік підряд, міняючи тільки приманку від сезону: від хруща в квітні -червні (залежно від сезону вильоту) до живця - щиповки - в літній період часу. Мої спостереження такі: незалежно від періоду ловлі: головень тримається поблизу каменів, кам"яних перекатів. Після нересту і масового лову на хруща, якась частина головня скочується десь, мабуть, вниз, проте на кам"янистому перекаті і поблизу, особливо якщо є засади у вигляді затопленого дерева, якась частина постійно там тримається. Як мисливець-підводник в минулому можу сказати: плаваючи в масці доводилось спостерігати як головні стоять в гротах, розчелинах між каменями, причому, як правило, парами. Можна було покупатися, випити чарку, потім взяти рушницю і головень ваш.
Без сумніву, стаття класна. Помітно, що писав профі. Чув, що даний автор мав написати продовження - можливо, і буде.
Це цитатата із початку статті: "Но! Если быть абсолютно честным, то я НЕ могу припомнить случая нахождения рыбы в голавлином желудке". А далі іде "розумна" теорія чому головень кидається на воблери. Далі мені просто мало цікаво. Тому, що для мене все просто: головень - влітку-восени такий же хижак, який не відмовиться ні від прогонистих живців щиповки, пічкуря, а так само в цей же період часу ласує вареним горохом, не кажучи про падьонку, черв"яка та ін. Одним словом свиня, яка їсть все ... вчасно подане. Це не теорія, а практика регулярної ловлі (не тільки моя, а перш за все місцевих сільських рибаків, які знають коли, де і на що) Від себе можу добавити лише ньюанси: на камянистих перекатах влітку для мене №1 - живець щиповки. Якщо відійти нижче від перекату на глибші місця, прикормити, то тод №1 - варений горох, виповзок. Р.С. От вирішив додати. Раніше свято вірив тому, що написано в різних статтях в , нібито респектабельних, виданнях (комуністичний синдром) Але, коли декілька разів випробовучи запропоноване в журналі, розчаровувався, зрозумів - все відносне. Десь уже в якомусь пості цитував відому вразу: "Штирлиц, никому не верте, даже самому себе, мне можно" На рахунок "мне можно" теж, але принцип залишається: поки сам не попробую, не повірю. Звичайно все ИМХО.
А я згоден з автором. Тобто я не сумніваюсь що, голавль хижак і малька якого хватає їсть, що доречі і автор не заперчує. А в шлунках в нього каша в якій нічого не розбереш тому що він з карпових, і якщо хижаки проглочують свою здобич цілою то клену її потрібно перетерти своїми глоточними зубами інакше він її не перетравить. Можу помилятись, але у карпових немає такого чітко вираженого шлунка як у окуня, щуки - а багато тонких кишок в які цілому мальку і не влізти. В його шлунках і жуків не знайдеш - самі лише залишки від них. Але й те що клен агрессор і кидається на все, що пропливає біля нього, а тим більше падає і далеко не завжди з метою з'їсти - факт. Причому клен може декілька разів підряд бити воблер між гаками з закритим ротом наче відштовхує чи лякає, часто багреться, а от коли голодний то середній і великий клен б'ють вірно, саме так як описав автор - з розряду віддай спінінг!!!
Відповідної теми не найшов е кілька питань. Головня ловив в перемішку з іншими рибами ни червяк. Но багато чую від знайомих шо ловлять непогано на воблери пробував сам ще поки 0., плавлений сирок - ніколи не пробував, та на хруща. На перетяг ловив краснопірку тут все понятно. Цікавить спосіб монтажу остнастки для лову на хрущ в проводку, який використовувати поплавець, довжина поводка, кількість поводків, спосіб лову на поверхні чи впів води. В кого е відповідні навики лову на хрущ тим паче якраз мае бути масовий вильот, поділіться я думаю це нетільки мені цікаво.
Там де ловив на черв*як - спробуй поставити на спінінг невеликий кренк темного/сріблястого кольору (темний краще) Який би йшов на глибині до метра. І приємно здивуєшся. І від величини риби і від адреналіну