Флудилка Херсонской области

Тема в разделе 'Рыбалка в Херсонской области', создана пользователем kvn, 17 июл 2008.

  1. Игорь 1

    Игорь 1 Рыболов

    Сообщения:
    2.060
    Симпатии:
    3.055
    Адрес:
    Украина. Черкассы
    Возраст:
    64
    Да, спасибо. У меня все хорошо.:zachet:
    По мере возможности, хожу на рыбалку. Рыбусик, естественно ловится.

    На счет предложений. Я не знаю, как пойдут дела на форуме. Кто вернется не известно. Но наверное, придется подымать форум сначала. А как это сделать, надо думать. Словом - работы непочатый край.
     
    • Нравится Нравится x 2

  2. иванол

    иванол Рыболов

    Сообщения:
    512
    Симпатии:
    2.739
    Адрес:
    Херсон
    Приветствую всех коллег! Так как сам сейчас не в Херсоне, появилась возможность туда съездить и побывать на лодочном причале. То что осталось после пришельцев добила катастрофа на Каховской ГЭС и я теперь даже не знаю когда появится возможность рыбалки в нашем регионе, до того богатым на природу и рыбные запасы, и будет ли вообще что ловить и где ловить. Причал весь раскуроченный, много подвесок, мостков, сейфов разбиты от попаданий всего что летит с той стороны. После схода воды, а она поднялась на 5 и более метров, все поверхности покрыты 10 см. слоем ила, который зашел в сейфы и во всё что можно, много поваленных деревьев прямо на крышах подвесок. Лодок на причале единицы - кто не успел вывезти с причала, у того затопили или забрали пришельцы или наводнением угнало в сторону лимана. Кстати течение было такой силы, что срывало плавучие краны, баржи, баркасы, дачи и несло вниз по течению сметая всё на своём пути. Сейчас глядя на состояние причала одно чувство - горечь и обида, сколько труда и сил было вложено людьми и теперь разрушено. Не факт, что уровень воды не будет падать и далее и тогда может получиться, что русло реки Днепр сузится, а причалы окажутся на суше. Как оно будет посмотрим, но рыбалка из -за разных факторов у нас откладывается до лучших времён.
     
    • Нравится Нравится x 2
  3. fidermen

    fidermen Рыболов

    Сообщения:
    820
    Симпатии:
    2.345
    Адрес:
    г.Знаменка Кировоградская-обл
    Возраст:
    54
    иванол, Тёзка ! Главное сейчас, чтобы закончилась война. Остальное всё наладиться. А мы такой народ что привыкаем к любым условиям. Так что рыбачить найдём возможность и место. Устранить последствия этих демонов, будет длительным процессом. Тем не менее, всё наладиться. Главное стремиться к лучшему и не впадать в крайности.
     
    • Нравится Нравится x 3
  4. Игорь 1

    Игорь 1 Рыболов

    Сообщения:
    2.060
    Симпатии:
    3.055
    Адрес:
    Украина. Черкассы
    Возраст:
    64
    Привет, Олег!

    Не расстраивайся сильно, мы уже ничего не изменим. Будете /рыбаки/ подстраиваться под новые условия. Да жалко, лодки двигателя, снасти, которые покупались годами. Придется начинать с нуля, от этого никуда не денешься. Главное, не отчаиваться и не опускать руки. Со временем, все появиться.
    Сейчас основная задача, выбить этих уродо-дебилов из Украины. И все отстроить.
    Слава Україні!
     
    • Нравится Нравится x 4
  5. Игорь 1

    Игорь 1 Рыболов

    Сообщения:
    2.060
    Симпатии:
    3.055
    Адрес:
    Украина. Черкассы
    Возраст:
    64
    masterleka Приветствую, наш форум оживает:ura:
     
    • Нравится Нравится x 2
  6. fidermen

    fidermen Рыболов

    Сообщения:
    820
    Симпатии:
    2.345
    Адрес:
    г.Знаменка Кировоградская-обл
    Возраст:
    54
    Игорь 1, Привет Игорёха !
    Так и должно быть. Потихоньку люди начнут снова заходить.
     
    • Нравится Нравится x 2
  7. Гаррри

    Гаррри Рыболов

    Сообщения:
    112
    Симпатии:
    101
    Адрес:
    Павлоград
    Навряд ли. Если бы плотина была бы ниже, тогда да. А так ничего не изменилось. Приток воды остался тот же. Вот когда восстановят плотину и будут наполнять водохранилище, тогда приток воды снизится, с соответствующим понижением уровня ниже дамбы
     
  8. Игорь 1

    Игорь 1 Рыболов

    Сообщения:
    2.060
    Симпатии:
    3.055
    Адрес:
    Украина. Черкассы
    Возраст:
    64
    Ольга Гелевера
    Кандидатка географічних наук, доцентка кафедри географії та геоекології

    Щодо потреби відновлення Каховського водосховища...

    111.PNG

    Приєднуюся до дискусії щодо потреби відновлення Каховського водосховища.



    Наведу аргументи проти його відновлення:


    1.Логістика: для сполучення правого і лівого берегів Дніпра потрібні мости, а не відновлення водосховища. Навпаки, над природним руслом Дніпра можна збудувати нові мости, що є неможливим при відновленні водосховища.

    2. Пустеля: при річній кількості опадів близько 400 мм пустеля не утвориться. Територія колишнього водосховища у перші роки заросте бур’янами. Краще, щоб люди допомогли цьому процесу: засіяли/засадили ці землі рослинністю, наприклад, за допомогою дронів. У майбутньому, на частині цих земель можна вирощувати, наприклад, енергетичну вербу, зважаючи на близьке залягання підґрунтових вод.

    3. Забезпечення водою: Кривий Ріг вже відновлює водозабезпечення за рахунок води з Кременчуцького водосховища, що надходить через річку Інгулець. Будується водогін від міста Запоріжжя до Марганця, Нікополя та Покрова. Ставок охолоджувач ЗАЕС знаходиться на березі природного русла Дніпра, тому подати туди воду – це не надскладно. Диверсифікація водопостачання - важлива протидія терористичним загрозам.

    4. Зменшення кількості води: без Каховського водосховища кількість Дніпровської води не зменшиться. З Каховського водосховища середньорічні втрати на випаровування складали 1,81 км3, тобто річний стік Дніпра збільшиться на цей об’єм води. Сезонні коливання стоку регулюють 5 дніпровських водосховищ. Під час літньої межені вони мають «спрацьовувати корисний об’єм», тобто спускати воду нижче за течією.

    5. Зрошення: проблема полягає у піднятті води з природного русла Дніпра на висоту близько 10-20 метрів до висоти існуючих зараз каналів та водогонів (у тому числі, Північно-Кримського). Потрібно розробити сучасні насосні системи, можливо, мережу невеликих гідротехнічних споруд (ставків) тощо. Сонячні електростанції на землях колишнього водосховища можуть виробляти необхідну електроенергію. Ріки води, які текли по степу (канали) призводили до заболочування і вторинного засолення ґрунтів. Сучасні технології зрошення (краплинний полив) потребують меншої кількості води і дають смогу розвивати інтенсивне землеробство (овочівництво, садівництво), яке є більш прибутковим, ніж вирощування зернових культур.

    6. З’явилося 2 тис. км2 земель, які можуть приносити користь. Тут можна будувати, розміщувати сонячні електростанції, вирощували певні культури, відновлювати природні ландшафти тощо. Покращилися умови для видобутку марганцевих руд у Нікопольському басейні.

    7. Можливість відновлення (реконструкції) сакральних для українців місць - елементів Великого Лугу та Січей: Томаківська, Базавлуцька, Микитинська, Чортомлинська, Нова Січ (Підпільнецька). Розпочинається археологічне обстеження цієї території.

    8. Покращення якості дніпровської води внаслідок відсутності застою, заболочування та «цвітіння». Можливість відновлення природних нерестилищ цінних видів риби (осетрових).

    9. Уникнення небезпеки руйнування греблі водосховища: люди, які пережили трагедію через підрив рашистами греблі Каховської ГЕС, навряд чи захочуть знову перебувати під такою загрозою, яка створиться у випадку відновлення водосховища.

    10. Відновлення навігації по Дніпру можна вирішти шляхом днопоглиблення, будівництва шлюзів, у крайньому випадку, обхідних каналів. Більшість порогів затоплено Дніпровським водосховищем. Треба вивчати досвід країн ЄС, де схожі річки є судноплавними без створення водосховищ.

    11. Для тих, хто відстоює необхідність відновлення греблі, пропоную розглянути варіант спорудження дамб вздовж Дніпра, які дозволять підняти воду на греблі без затоплення земель. Нехай Укргідроенерго закладе це у свій кошторис. Його керівник Ігор Сирота, говорив, що для відновлення Каховської ГЕС потрібно 1 млрд доларів і 5 років, можливо, цього вистачить і для будівництва захисних дамб. Також існують руслові ГЕС, для яких не потрібно створювати греблі. На жаль, мала гідроенергетика, яка нищить наші річки, віднесена до «зеленого» тарифу, що дає змогу їм отримувати значні прибутки за рахунок наших кишень. На початок 2022 року частка ГЕС та ГАЕС у структурі виробництва електроенергії України становила лише 6,7%.


    Сподіваюсь на мудрі рішення українців, які будуть керуватися сучасними підходами у природокористуванні, а не відновлювати «радянські монстри». У США і ЄС вже демонтовано тисячі гребень, вони мають значний позитивний досвід спуску водосховищ (демонтовані греблі у США https://www.americanrivers.org/.../resto.../dam-removal-map/; демонтовані греблі у ЄС https://damremoval.eu/dam-removal-map-europe/).


    Наша справа, як науковців, досліджувати всі аспекти та досвід провідних країн, дискутувати та роз’яснювати. Дякую нашим захисникам за можливість жити і працювати. Співчуваю всим, хто постраждав від війни.

    Слава Україні!
     
    • Информативно Информативно x 3
  9. Гаррри

    Гаррри Рыболов

    Сообщения:
    112
    Симпатии:
    101
    Адрес:
    Павлоград
    Я далеко от фронта, но почему то не тянет на рыбалку. У Вас линия фронта. Как то не вяжется со словом рыбалка.

    Да. 70 лет назад было уничтожено многое. Сейчас уже не возможно вернуть это назад. Но за эти годы был установлен новый экологический регион (водозаборы, полив и т.п.) и его еще можно восстановить
     
    • Нравится Нравится x 2
  10. иванол

    иванол Рыболов

    Сообщения:
    512
    Симпатии:
    2.739
    Адрес:
    Херсон
    Приветствую всех коллег!
    Для тех кто не владеет информацией о рыбалке и выходе на воду в Херсонской области существует совместный Приказ Оперативного командования войск Херсон и Херсонской областной военной администрации от 25.04.2023 N 200/03 О временном запрете в условиях режима военного положения выхода и нахождения на водных объектах Херсонской области.
    А также после подрыва Каховской ГЭС начальником городской военной администрации подписан приказ о запрете на территории Херсонской городской общины купания, вылова и продажи рыбы, а также в местах затопления ( подтопления ) водопоев для животных и забора воды. Так что будьте здоровы и соблюдайте меры безопасности.
    spilniy nakaz.jpg
     
    • Информативно Информативно x 3